Z całą pewnością chwytamy się szybko za guzik jeśli go mamy!

Idąc ulicą, widzimy kominiarza. Co robimy. Na pewno łapiemy się szybko za guzik! A po co? Głównym źródłem tego typu zachowania z naszej strony jest istniejące już niezwykle długo w świadomości społeczeństwa przekonanie, iż da im to szczęście. Skąd się to wzięło, czy działa? Na takie pytanie musi odpowiedzieć każdy sobie sam.
Aktualnie prawdopodobnie nie posiadamy okazji spotkać dawnego kominiarza, jaki miał czarny strój. Jego ubiór zdobią duże guziki w kolorze węgla, na głowie nosi czapkę, lub beret. Buty wysokie, poprzecierane spodnie i brudna twarz. A za sobą niesie niewątpliwie czyścić i drabinę. Wielu z nas wyobraża sobie osoby,które zajmują się tą profesją.

Niestety, najwyższa pora rozwiać złudne wizje. Współcześnie usługi kominiarskie świadczone są przez profesjonalistów. Posiadają oni stosowny sprzęt i stroje „bojowe”. Interesujące bywa to, że wcale do kominów nie wchodzą. Robią za nich różne urządzenia. Ponieważ jest to niezwykle niebezpiecznie,  a teraźniejsze czasy na szczęście dają nam sposobność zastąpienia kominiarza poprzez nowoczesną technologię. Specjaliści muszą jedynie stale czuwać nad maszynami. Nowoczesne rozwiązania pozwolą na to, aby nasze kominy czyścić nieco rzadziej. Należy jednak wspomnieć o tym, że ta branża w ogóle nie zniknęła. Zwyczajnie się zmieniła.

Źródło: Kominiarz Poznań