Trzeba też pamiętać o tym.

Zbiorniki na wszystkie nieczystości w zakresie gromadzenia sanitarnych ścieków odprowadzanych na terenach, które nie posiadają kanalizacyjnego uzbrojenia to betonowe szamba. Tego typu szamba są wykonywane na podstawie kamiennego kruszywa z dodatkiem wszelkich płynów wodoszczelnych. Dokładne wykonanie wszelkich zbrojeń, oraz wszelkie zabezpieczenia sprawiają, że tego typu zbiorniki są bardzo odporne na funkcjonowanie niekorzystnych i szkodliwych czynników, a zatem gwarantują prawidłową wytrzymałość.

 

Wśród elementów wyposażenia betonowego szamba wyróżnić można również właz z betonu (może być także zastąpiony żeliwnym włazem), krąg a ponadto betonowe pokrywy czy też klej do montażu. Wszystkie tego rodzaju szamba są przewożone z miejsca na miejsce przez auta ciężarowe, które są zaopatrzone w odpowiedni dźwig.

 

Użycie produktu obejmuje między innymi możliwość wykorzystania go na przykład jako zbiorniki na gnojówkę, ścieki, deszczówkę czy separatory tłuszczu. Prócz tego jest możliwość powiększenia już istniejących szamb betonowych a także dołączania kolejnych modułów. Dzięki temu możliwe, jest zrobienie zbiorników wielokomorowych.

 

Należy też pamiętać o tym, iż przed wykonaniem izolacji a oprócz tego obsypaniem naszego zbiornika, musimy sprawdzić szczelności szamba.

Autor: szamba betonowe