Prócz wyżej wspomnianych cech.

Różnego typu specyfiki a także suplementy diety odchudzającej bombardują nas ze wszystkich stron. Bardzo duże zaufanie oraz przekonanie ma zielony jęczmień na odchudzanie. Roślina ta bomba witaminowa wykorzystywana w postaci pigułek albo proszku. Jęczmień używany w naszej codziennej diecie bez wątpienia pomaga nie tylko w walce z nadwagą, ale też wzmacnia zdrowie wszystkich chorujących na cukrzycę. Jęczmień zjedzony po posiłku wywołuje uczucie sytości. Nie pozwala zatem organizmowi na podjadanie.

Prócz wyżej wymienionych cech jęczmień zielony ma również przeciwzapalne właściwości i przeciwwirusowe. Bardzo często polecany jest jęczmień młody. Ma najwięcej witamin: C, E, B, sporo w nim potasu, wapnia, kwasu foliowego, jak również selenu który chroni przed wolnymi rodnikami. Chroni nas przed nowotworem. Znajdujący się w nim chlorofil wzmacnia oraz pobudza nasz organizm, jelita, serce, macicę, płuca. Poprawia również kondycję włosów, paznokci oraz dodatkowo znakomicie wpływa na poprawę stanu naszej cery niwelując pojawiające się zmarszczki a ponadto nieestetyczny trądzik oraz wszelkiego typu zmiany potrądzikowe.

Jak stosować jęczmień? Myślę, że najlepiej 30 minut przed posiłkiem, 2 razy w ciągu dnia. Pamiętać należy też o tym, aby rozpuszczać go w letniej wodzie, wtedy nie straci własnych właściwości. Oczywiście dla osób zabieganych producenci jęczmienia pomyśleli o tabletkach i kapsułkach.

Trzeba pamiętać, że tylko regularne stosowanie młodego, zielonego jęczmienia na odchudzanie przynieść może naprawdę zauważalne rezultaty. Więc do dzieła!

Zobacz więcej: młody zielony jęczmień