Niewiele z nas zapewne wie, do czego takie panele służą.

Wielu ludzi zapewne widziało operatorskie panele w filmach – wielkie, zazwyczaj rozciągające się na całe ściany, pełne tajemniczych przycisków, pokręteł i ekranów. Niewiele z nas pewnie wie, do czego są wykorzystywane.

Tymczasem panele HMI są to urządzenia stanowiące niezbędny element prawie że każdego zakładu, w których odbywają się procesy produkcyjne lub technologiczne. Ich zadaniem jest integracja pracy bardzo wielu maszyn w całość, która tworzy jeden system. Inaczej mówiąc, pozwalają na operowanie ciągiem urządzeń elektrycznych, które to pracują nad określonymi etapami danego procesu. Panele grupują zyskanie z każdej maszyny pomiary oraz umożliwiają ich całkowitą wizualizację w formie łatwej do analizy dla osoby, która steruje panelem. Są więc takim łącznikiem pomiędzy ludźmi, a działającymi maszynami.

Współczesne panele proponują nam dużo innowacji, które zapewniają wygodę podczas ich użytkowania. Powszechnie stosowane są w chwili obecnej panele ,które są wyposażone w ekrany o różnych wielkościach, co umożliwia nam wybranie tego, który odpowiada nam najlepiej. Przeważnie sterowane są przy użyciu dotykowych interfejsów, co pozwala na prostą obsługę urządzenia.

Propozycja na naszym rynku jest wyjątkowo szeroka, więc właściwie każdy klient na pewno odnajdzie panel, spełniający wszystkie wymagania!

Źródło: panele operatorskie zastosowanie